Kaip išsirinkti geriausią difuzorių

Kaip išsirinkti geriausią difuzorių namams, biurui, įmonės erdvei, parduotuvei, restoranui ir kitai erdvei? Kokie yra skirtingų kvapų sklaidymo prietaisų ir būdų privalumai ir trūkumai?

Kvapai gali sukelti teigiamus jausmus, nukelti jus prisiminimų bangomis prie laimingų gyvenimo akimirkų, ar įkvėpti bei motyvuoti naujos dienos laukimui. Pavyzdžiui, citrusinių vaisių kvapas gali padėti pasijusti budresniems, produktyvesniems ir pakylėtiems, o levandų kvapas – ramesniems ir atsipalaidavusiems. Yra daugybė priežasčių, dėl kurių skleidžiame kvapus ore – norėdami pasinaudoti kvapų teikiama terapine nauda arba norėdami sukurti tinkamą nuotaiką kasdienybėje.

Tačiau, kad pasiektume geriausią pojūčių patirtį, pasinaudodami kvapų skleidimo ore privalumais, mums reikia kvapų sklaidymo įtaiso, kuris tinkamai atliktų šį darbą. Jei šiuo metu ieškote tinkamo difuzoriaus, pateiksime įvairių rinkoje esančių difuzorių tipų vadovą, kad galėtumėte priimti teisingą ir pagrįstą sprendimą jį rinkdamiesi.

Kaip išsirinkti geriausią difuzorių aromaterapijai. Skirtingi difuzorių tipai

Šiuo metu rinkoje yra 5 skirtingų kategorijų difuzoriai. Kiekviename iš jų eteriniams aliejams paskleisti ore naudojami skirtingi difuzijos metodai, turintys įvairių privalumų ir trūkumų.

1. Šilumos difuzoriai

Šio tipo difuzoriai kvapo skleidimui naudoja kaitinimo/šildymo procesą, t.y. kaitina eterinį aliejų, kad jis pasklistų po visą patalpą. Labiausiai paplitęs šiluminis difuzorius yra žvakių difuzorius. Tai nebrangus variantas erdvei aromatizuoti, tačiau tai nėra tobulas ir optimalus principas, nes šiluma gali pakeisti chemines aliejaus savybes ir eterinio aliejaus gydomosios savybės sumažėja iki minimumo.

Žvakių difuzoriai paprastai gaminami iš stiklo, keramikos ir kitų panašių medžiagų. Norėdami naudoti žvakių difuzorių, sumaišykite kelis lašus aliejaus su trupučiu vandens ir supilkite mišinį į indą ant viršaus. Uždekite žvakę po lėkštele, kad liepsnos šiluma sušildytų vandens ir aliejaus mišinį ir išsklaidytų jį ore.

Jei domitės, ar yra kitų rūšių šilumos difuzorių, taip pat galite bandyti ieškoti lempinių žiedų, elektrinių šilumos difuzorių ar garų inhaliacijos įrenginių. Jie skleidžia kvapus ore panašiu būdu kaip ir žvakiniai difuzoriai.

Privalumai: Šilumos difuzorius yra ekonomiškas, efektyvus ir tylus būdas skleisti eterinio aliejaus aromatą po visą patalpą.

Trūkumai: Naudojama šiluma gali pakeisti aliejaus savybes molekuliniu lygmeniu. Tai reiškia, kad aliejaus aromatinės savybės gali sumažėti arba visiškai pasikeisti. Taip pat gali tekti kartkartėmis stebėti naudojamą žvakę ir pastatyti ją ant aukštesnės vietos, jei namuose yra vaikų ar naminių gyvūnų.

Kaina: Nebrangūs ir puikiai tinka pradedantiesiems

kaip išsrinkti geriausią difuzorių

2. Difuzoriai su nendrinėmis lazdelėmis

Nendrių lazdelių pagrindų veikiančiuose difuzoriuose dažnai naudojamos rotango (palmių rūšis, kuriai priklauso apie 600 rūšių, augančių tropinio ir subtropinio klimato šalyse AfrikojeAzijoje ir Australazijoje. Skirtingai nuo kitų palmių, daugumos rotangų stiebas plonas (2-5 cm skersmens), lankstus, o augalai panašūs į vijoklius, turi prikibimui prie kitų augalų naudojamus rakius. Tik kelios rūšys yra nesivejantys, tvirtą stiebą turintys medžiai. Apie 20 % rotangų rūšių naudojamos komerciniais tikslais. Dėl tvirtumo ir lankstumo, iš palmių stiebų pinami baldai, krepšiai, kilimėliai, virvės. Pietryčių Azijos kaimuose rotangai plačiai naudojami buityje, jais surišamos pastatų konstrukcijos, pinamos pavėsinės, tvoros ir pan. Be stiebų, tradiciškai panaudojami ir lapai stogų dengimui, ūgliai maistui bei vaisiai – maistui, gydymui) lazdelės su mažais kanalais, kuriais eterinis aliejus keliauja lazdele aukštyn ir aromatizuoja patalpą. Lengvesni aliejai, pavyzdžiui, bergamočių, greipfrutų ar citrinų eterinis aliejus, paprastai sklinda greičiau nei sunkesni aliejai, pavyzdžiui, pačiulių ir santalų eterinis aliejus.

Privalumai: šie difuzoriai yra ekologiški, nenaudoja energijos ir paprastai gaminami iš natūralių arba perdirbamų medžiagų. Skirtingai nei žvakės, juos galima palikti be priežiūros, nesukeliant pavojaus, kad namai užsidegs. Tai puikus „pasidaryk pats” tipo difuzoriaus, kuriam nereikia nei elektros, nei šilumos.

Trūkumai: Šis difuzijos metodas geriausiai tinka mažoms erdvėms (pvz.: vonios kambariui, 12-15 kv. m ir mažesnėms patalpoms), kad galėtumėte visiškai pajusti ore tvyrantį kvapą.

Kaina: Galite rasti tiek nebrangių, tiek prabangių nišinių pavyzdžių

3. Garinantys difuzoriai

Garinimo difuzorius yra prietaisas, kuriame eteriniams aliejams išsklaidyti naudojamas padėklas arba filtras. Ventiliatorius pučia orą iš patalpos pro padėkliuką arba filtrą, kuriame yra eterinių / kvapiųjų aliejų lašų, ir aromatizuoja orą. Automobilinis difuzorius yra geriausias šio tipo difuzijos technikos pavyzdys.

Privalumai: Difuzorius, pučiamas vėjo ar oro srauto, gali būti tylus būdas greitai paskleisti aliejaus aromatą po visą patalpą.

Trūkumai: Vienas iš šio būdo trūkumų yra tas, kad lengvesni kvapiųjų aliejų komponentai (pvz., citrusiniai vaisiai) pirmiausia pasklis po viršutinę erdvės dalį, o sunkesnius eterinius aliejus (pvz., sandalmedžio) pajusite tik proceso pabaigoje.

Kaina: Priklausomai nuo prekės ženklų ir difuzorių kokybės, kaina svyruoja nuo prieinamos iki brangios.

4. Ultragarsiniai arba drėkinamieji difuzoriai

Ultragarsinis difuzorius naudoja elektroninius dažnius, kad po skysčio (dažniausiai vandens) paviršiumi esantis nedidelis diskas vibruotų labai greitai. Šie ultragarso virpesiai suskaido eterinį aliejų į smulkias mikrodaleles ir išsklaido aliejų smulkioje dalelių migloje. Šias smulkias daleles lengviau absorbuoja plaučiai, todėl jos daro didesnį gydomąjį poveikį kūnui, protui ir dvasiai.

Vandeniui ar kitiems skysčiams virsti garais paprastai reikia didelės šilumos, o šių skysčių virtimas garais vyksta adiabatinio proceso metu, t. y. skysčių būsenos pasikeitimas vyksta be jokios šilumos. Nors šis difuzijos būdas sukuria malonų rūką, kuris padeda drėkinti orą ir skleidžia švelnų vandens čiurlenimo garsą, tik nedidelė rūko dalis iš tikrųjų yra eterinis aliejus, o rūko pasklidimas po kambarį priklauso tik nuo kambaryje jau esančios oro srovės.

Tiems, kurie nori, kad kambaryje būtų išsklaidytas tik nedidelis aliejaus kiekis, tokio tipo difuzorius ne tik puikiai veikia, bet ir gali būti labai gražus interjero akcentas. Jei nerimaujate, kad jis veiks net ir tada, kai kvapo inde nebeliks vandens ar aliejaus, nesijaudinkite. Šie aparatai paprastai turi laikmatį ir automatinį išsijungimą, kai rezervuaras ištuštėja.

Kadangi ultragarsinė / drėkinamoji difuzija yra populiariausias difuzijos metodas, galima rinktis iš daugybės skirtingų ultragarsinių difuzorių tipų.

Privalumai: Ultragarsiniuose modeliuose naudojamas tik nedidelis eterinio aliejaus kiekis, o ultragarsinio eterinių aliejų difuzoriaus rūkui susidaryti nenaudojama šiluma. Šis metodas taip pat gali veikti ir kaip difuzorius, ir kaip drėkintuvas – tai naudinga, jei gyvenate sausesniame klimate. Ultragarsiniai difuzoriai beveik nekelia triukšmo, todėl puikiai tinka naudoti naktį.

Trūkumai: tik nedidelė dalis drėkinamosios miglos yra eterinis aliejus, o aliejaus sklaida priklauso nuo oro srovės, jau esančios patalpoje. Jei jau gyvenate drėgnesnėje vietoje, galbūt nenorėsite į orą su difuzoriumi įpilti daugiau vandens.

Kaina: Nuo įperkamos iki brangios, priklausomai nuo prekės ženklų, estetikos ir difuzorių funkcijų.

Kaip išsirinkti geriausią difuzorių

5. Nebulizuojantys difuzoriai arba aromatiniai nebulaizeriai

Šio tipo difuzorius iš esmės veikia taip pat, kaip ir kvepalų purkštukas. Per mažą vamzdelį pučiama oro srovė sukuria vakuumą, kuris traukia skystį, esantį vamzdelio apačioje, į vamzdelio viršų. Oro srautas, pučiantis per aliejaus paviršių vamzdelio viršuje, išpurškia aliejų plonais purslais arba rūku. Naudojant nuolatinį oro tiekimo šaltinį, šio tipo difuzijos būdu į orą galima greitai išpurkšti didelį kiekį kvapo.

Kadangi šis difuzijos tipas veikia taip, kad visas aliejus į orą patektų mažais lašeliais, jis dažnai laikomas geriausiu difuzijos tipu eteriniams aliejams terapiškai naudoti. Taip pat galite pagalvoti apie namams sukurtus kvapiuosius aliejus, skirtus tam tikrai atmosferos nuotaikai sukurti.

Kadangi nebulizuojantys difuzoriai efektyviai veikia greitai prisotindami orą eteriniais aliejais, jie paprastai veikia aukštesniu garso lygiu, be to, jie linkę naudoti aliejų didesniu greičiu nei bet kurio kito tipo difuzoriai. Naujausi modeliai turi laikmatį ir įjungimo / išjungimo intervalus, todėl galite reguliuoti, kiek laiko jis turėtų veikti, ir nustatyti išpurškimo intervalus pagal ploto dydį ir pageidavimus.

Privalumai:

  • Tereikia prijungti ir galima naudoti, nereikia nei šildyti, nei naudoti vandens.
  • Optimali kvapo sklaida: Neskiesta esencija išsklaidoma ore, todėl kvapas optimaliai paskleidžiamas jūsų erdvėse.
  • Mobilumas – jį lengva pasiimti su savimi bet kur, jei tik yra elektros lizdas, į kurį galima jį įjungti. Kai kurie veikia net su USB kištukiniu lizdu.
  • Tvirtas – kad ir kur sugalvotumėte jį pastatyti, šis difuzorius liks savo vietoje dėl neslystančio pagrindo.
  • Laikmačio funkcija – ši funkcija leidžia lengvai valdyti difuzoriaus nustatymus ir galime pasirinkti, kiek laiko norime skleisti kvapą.
  • Jokios netvarkos – skirtingai nei žvakių difuzorius ar ultragarsinis difuzorius, jums nereikės rūpintis valymu ar vandens ar žvakių keitimu kaskart, kai norėsite jį naudoti.

Trūkumai:

  • Nebulizatoriai yra brangiausi difuzoriai pagal vieneto kainą ir naudojamą kvapiųjų medžiagų esencijos kiekį. Kadangi šiuose difuzoriuose naudojami neskiesti eteriniai aliejai arba kvapiųjų medžiagų aliejai, galiausiai galite sunaudoti daug daugiau kvapiosios medžiagos, palyginti su kitais difuzoriais.
  • Kai kurie aromatiniai nebulizatoriai ir jų modeliai yra triukšmingi, palyginti su kitais difuzoriais.

Eterinių aliejų difuzorius: Punktai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis tinkamą difuzorių

Be to, kad apsvarstytumėte, kokio tipo difuzorių norite įsigyti, taip pat galite pagalvoti apie numatytą paskirtį ir apie erdvę, kurią norėtumėte aromatizuoti. Pavyzdžiui, jei jums sunku užmigti, geriau rinktis tyliai veikiantį difuzorių, kad jis dar labiau netrukdytų miegoti. Nustatę savuosius už ir prieš, galėsite geriau apsispręsti, koks kvapiklis jums labiausiai tiktų.

Eterinių aliejų garintuvas – kaip išsirinkti geriausią difuzorių? Mūsų geriausias pasirinkimas

Nors skirtingų tipų difuzoriai turi savų privalumų ir trūkumų, išbandę visus juos, nustatėme, kad mums geriausiai patinka ir labiausiai priimtinas yra difuzoriaus su lazdelėmis tipas. Kodėl? Priežastis paprasta dėl to, kad ji ypatingai suderinama su šiuolaikine atsakomybe aplinkai, tvarumu ir dėmesiu ilgalaikėms vertybėms. Taigi, primename, kad šie difuzoriai yra visuomet ekologiški, nenaudoja iš neaiškių šaltinių pagamintos elektros energijos, kuri gali būti tarši, ir dažniausiai gaminami iš natūralių arba perdirbamų medžiagų. Skirtingai nei šildančių žvakių atveju, šiuos difuzorius galima palikti be priežiūros, nesukeliant pavojaus, kad kils gaisro pavojus.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Patarimai

elito.lt atstovauja šiuos vienus geriausių pasaulyje prabangių nišinių namų kvapų gamintojus: Chiara FirenzeEuthaliaLadenac. Išsirinkite:

 

Apie autorių: Ana

elito.lt įkūrėja. Patalynės ir aksesuarų parduotuvė "elitO” siūlo, kokybišką patalynės, pagalvių, antklodžių, pledų, veliūrinių chalatų, aukščiausios kokybės rankšluosčių, žvakių, žvakidžių, nuotraukų rėmelių, sieninių laikrodžių asortimentą. Nepakartojami akcentai jūsų miegamajam. elitO fizinės parduotuvės taip veikia: PC Mega, Islandijos pl. 32, Kaunas PC Molas, K. Baršausko g. 66A, Kaunas

Leave A Comment

Kiti straipsniai

Akcijos ir produktai su nuolaida

Kiti populiarūs produktai