ranku darbo zvakes

Rankų darbo žvakės: Kai kalbame apie rankų darbo žvakes, dažniausiai turime omenyje meniškai ir atsakingai sukurtą produktą, kuris ne tik suteikia šviesą ir šilumą, bet ir papildo namų interjerą pozytivia savastimi. Ši veikla reikalauja ne tik kruopštumo ir kantrybės, bet ir tam tikrų žinių apie medžiagas, technikas ir saugumo aspektus. Toliau pateikiame išsamų vadovą, ką reikėtų žinoti, norint pradėti gaminti žvakes savo namuose.

1. Medžiagų pasirinkimas

Pirmiausia reikia pasirinkti pagrindines žvakių gamybos medžiagas:

 • Vaškas: vaško yra pačių įvairiausių rūšių, tokių kaip bičių vaškas, sojų vaškas ar parafinas. Kiekvienas iš jų gaminiui suteikia skirtingas savybes, pavyzdžiui, sojų vaškas dega ilgiau ir sukuria švaresnę (be priemaišų) liepsną, o tuo tarpu bičių vaškas išskiria malonų ir savitą natūralų aromatą.
 • Dagtys/knatai: tai dažniausiai pintas iš medvilnės storas “siūlas” viename gale turintis medinį ar metalinį pagrindą – laikiklį. Reikia visuomet atkreipti dėmesį į dagties ilgį, storį ir kitas savybes, kad jos atitiktų būsimos jūsų žvakės parametrus. Jie turi būti pakankamai ilgi, kad pasiektų žvakės dugną.
 • Kvapai: tai eteriniai aliejai arba specialiai žvakių gamybai skirti kvapai. Pasirinkite tik natūralius produktus, kad išvengtumėte kenksmingų chemikalų poveikio.
 • Dažai: jei norite spalvotų žvakių, galite įsigyti specialių žvakėms skirtų dažų.

2. Įrankiai

 • Žvakių liejimo forma: tai gali būti specialiai žvakių gamybai skirtos formos arba bet kurie kiti indai, pavyzdžiui, seni stiklainiai.
 • Karščiui atsparus indas vaškui lydyti: geriausia naudoti seną puodą, kurio po to nenaudosite maistui gaminti.
 • Termometras: labai svarbu stebėti vaško temperatūrą, kad neviršytumėte rekomenduojamos kvapų ir dažų temperatūros gamybos procese.
 • Maišytuvas: medinė lazdelė arba bet koks kitas įrankis, kuris nėra lengvai degus.

3. Gamybos proceso etapai

 1. Vaško lydymas: vašką sudėkite į karščiui atsparų indą ir šildykite ant mažos ugnies. Stebėkite temperatūrą, kad neviršytumėte 85-90°C ribos.
 2. Kvapo pridėjimas: kai vaškas ištirpsta, nuimkite jį nuo ugnies ir įmaišykite pasirinktus kvapus. Sekite gamintojo nurodymus dėl rekomenduojamos temperatūros ir kiekio bei proporcijų.
 3. Formos paruošimas: tvirtai įtvirtinkite dagtį formos centre. Galite naudoti specialius laikiklius arba tiesiog pritvirtinti degtį prie formos viršaus su spaustukais arba lipnia juosta.
 4. Pylimas: užpildykite lydytu vašku pasiruoštą formą, palikdami maždaug centimetro tarpelį iki formos krašto.
 5. Džiūvimas: palikite žvakę džiūti ir aušti 24 valandas. Venkite staigių temperatūros pokyčių, nes tai gali sukelti įtrūkimus.
 6. Baigiamieji darbai: jei reikia, galite apkarpyti dagtį iki pageidaujamo ilgio.

Saugumo patarimai

 • Visada stebėkite ir nepalikite neprižiūrimo lydymo proceso, kad išvengtumėte perkaitimo ir cheminės medžiagų sudėties pasikeitimo.
 • Naudokite apsaugines priemones, pavyzdžiui, pirštines ir apsauginius akinius, kad apsisaugotumėte nuo karšto vaško ir galimų nudegimų.
 • Laikykite degias medžiagas toliau nuo ugnies šaltinio.

Žvakių gamyba – tai ne tik puikus būdas praturtinti namų aplinką, bet ir galimybė sukurti asmeniškai prasmingas dovanas. Svarbiausia – eksperimentuoti su skirtingais kvapais, spalvomis ir formomis, kad atrastumėte tai, kas jums labiausiai patinka.

#sojų vaško žvakė #bičių vaško žvakė #Žvakės internetu rankų darbo žvakė #vaško žvakės natūralios žvakė #su sojų vašku kanapių aliejumi #rankų darbo žvakės gamintojo kainomis #naturalios zvakes #sojų vaško žvakės #zvakes namams

Kiti straipsniai temose Kvepiančios žvakės ir Namų kvapai.

elito.lt atstovauja šiuos vienus geriausių pasaulyje prabangių nišinių namų kvapų gamintojus: Chiara FirenzeEuthaliaLadenac

Išsirinkite iš elito.lt atstovaujamų natūralių kvapiųjų žvakių gamintojų:

Apie autorių: Ana

elito.lt įkūrėja. Patalynės ir aksesuarų parduotuvė "elitO” siūlo, kokybišką patalynės, pagalvių, antklodžių, pledų, veliūrinių chalatų, aukščiausios kokybės rankšluosčių, žvakių, žvakidžių, nuotraukų rėmelių, sieninių laikrodžių asortimentą. Nepakartojami akcentai jūsų miegamajam. elitO fizinės parduotuvės taip veikia: PC Mega, Islandijos pl. 32, Kaunas PC Molas, K. Baršausko g. 66A, Kaunas

Leave A Comment

Kiti straipsniai

Akcijos ir produktai su nuolaida

Kiti populiarūs produktai