kaip prižiūrėti chalatą

Kaip prižiūrėti chalatą? Chalatai, tiek moteriški, tiek vyriški, yra neatsiejama namų komforto dalis, simbolizuojanti atsipalaidavimą ir asmeninį stilių. Norint išsaugoti jų grožį ir funkcionalumą, svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Tinkama priežiūra ne tik pratęsia jūsų pamėgto chalato gyvavimo trukmę, bet ir užtikrina, kad jis išliks minkštas, švelnus bei spalvingas.

Medžiagų svarba

Prieš pradedant bet kokią priežiūrą, būtina atkreipti dėmesį į chalato audinį. Skirtingos medžiagos – medvilnė, šilkas, frotas, mikropluoštas – reikalauja skirtingos priežiūros. Pavyzdžiui, medvilnė yra atsparesnė ir lengviau prižiūrima, tuo tarpu šilkas reikalauja švelnesnio ir atsargesnio valymo.

Skalbimas: Pagrindinės taisyklės

 • Žiūrėkite etiketę: Visada laikykitės gamintojo nurodymų. Šie nurodymai padės išvengti audinio susitraukimo, spalvos praradimo ar kitų pažeidimų.
 • Atskirkite spalvas: Skalbkite baltus chalatus atskirai nuo spalvotų, kad išvengtumėte spalvų maišymosi ir nepageidautinų atspalvių perdavimo šviesesniems chalatams.
 • Švelnūs plovikliai: Naudokite švelnius skalbimo miltelius, ypač skalbiant šilkinius arba vilnonius chalatus.
 • Vandens temperatūra: Nebent etiketėje nurodyta kitaip, skalbkite chalatus vėsiame arba šiltame vandenyje, kad išvengtumėte audinio susitraukimo.
 • Rankinis skalbimas: Ypatingai švelnių audinių, pavyzdžiui, šilko, rankinis skalbimas gali būti geriausias pasirinkimas.

Džiovinimas ir lyginimas

 • Džiovinimas ore: Džiovinimas atviroje erdvėje yra atsargiausias ir mažiausiai kenkiantis būdas, leidžiantis išvengti skirtingų audinio pažeidimų. Vengkite tiesioginių saulės spindulių, kad išsaugotumėte spalvą.
 • Džiovyklės naudojimas: Jei naudojate džiovyklę, pasirinkite žemą temperatūrą ir trumpą džiovinimo ciklą.
 • Lyginimas: Jei reikia, lyginkite chalatą vidutinėje temperatūroje. Kai kurios medžiagos, pavyzdžiui, mikropluoštas, lyginimo nereikalauja.

Dėmių valymas

 • Greitas reagavimas: Kuo greičiau reaguosite į atsiradusias dėmes, tuo lengviau jas išvalysite.
 • Tinkami dėmių valikliai: Pasirinkite dėmių valiklius, tinkamus konkrečiai audinio rūšiai. Pvz., šilko dėmių valymui reikalingi ypatingai subtilios cheminės sudėties valikliai.

Laikymas

 • Teisingas pakabinimas: Pakabinkite chalatą ant pakabos, kad išvengtumėte susiglamžymo.
 • Drėgmės vengimas: Laikykite chalatą sausoje aplinkoje, kad išvengtumėte pelėsių ar nemalonių audinio kvapų.

Kaip prižiūrėti chalatą: Apibendrinimas

Tinkama chalatų priežiūra yra esminė jų ilgaamžiškumui ir komforto savybių užtikrinimui. Šie paprasti patarimai padės išlaikyti jūsų chalatą kaip naują ilgą laiką, leisdami mėgautis neprilygstamu komfortu ir stiliumi kiekvieną dieną.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Chalatai.

elito.lt atstovauja šiuos vienus geriausių pasaulyje bambukinių chalatų gamintojus: Belmanetti

kaip prižiūrėti chalatą

Apie autorių: Ana

elito.lt įkūrėja. Patalynės ir aksesuarų parduotuvė "elitO” siūlo, kokybišką patalynės, pagalvių, antklodžių, pledų, veliūrinių chalatų, aukščiausios kokybės rankšluosčių, žvakių, žvakidžių, nuotraukų rėmelių, sieninių laikrodžių asortimentą. Nepakartojami akcentai jūsų miegamajam. elitO fizinės parduotuvės taip veikia: PC Mega, Islandijos pl. 32, Kaunas PC Molas, K. Baršausko g. 66A, Kaunas

Leave A Comment

Kiti straipsniai

Akcijos ir produktai su nuolaida

Kiti populiarūs produktai