motinos dienos istorija

Motinos dienos istorija: Mamos dienos šventės atsiradimas yra išties įdomi ir kompleksiška istorija, apimanti gilias tradicijas, kultūrinę reikšmę ir atliepianti į nuolat kintančius visuomeninius poreikius. Ši šventė, kaip ją švenčiame šiandien, yra moderniosios visuomenės socialinės terpės dalis, tačiau jos šaknys siekia kurkas senesnius laikus.

Mamos dienos užuomazgos

Mamos dienos šventės idėja yra senesnė nei galėtume iš pradžių įsivaizduoti. Senovės Graikijoje ir Romoje buvo švenčiamos šventės, skirtos motinystės ir derlingumo deivėms pagerbti. Graikijoje pagerbimas buvo skiriamas Rėjos, Dzeuso ir kitų Olimpo dievų motinai, o Romoje – Magna Mater arba Didžiajai Motinai, žinomai kaip Kibelė (lot. Cybele). Šios šventės apėmė įvairias ceremonijas ir ritualus, skirtus motinystės jėgai ir moterų vaidmeniui visuomenėje pagerbti.

Krikščioniškos tradicijos

Viduramžiais, krikščioniškoje Europoje, susiformavo tradicija, vadinama “Motinos sekmadieniu”. Ši tradicija leido žmonėms grįžti į savosios “motinos bažnyčią” – pagrindinę bažnyčią ar katedrą savo regione – kartą per metus, per ketvirtąjį Gavėnios sekmadienį. Laikui bėgant, ši tradicija tapo proga, kurios metu vaikai, dažnai dirbantys namų ūkiuose ar toli nuo namų, galėjo aplankyti savo šeimas ir, žinoma, pagerbti savo motinas, įteikdami jiems gėlių, kitų dovanų ar tiesiog paskirti laiką bendrystei.

Modernios šventės susiformavimas

Mamos dienos, tokios kaip ją pažįstame šiandien, atsiradimas siejamas su Jungtinėse Amerikos Valstijose įvykusiomis visuomeninėmis ir kultūrinėmis iniciatyvomis. XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje Anna Jarvis, moteris iš Vakarų Virdžinijos, tapo pagrindine Mamos dienos šventės propaguotoja, norėdama pagerbti savo motinos atminimą ir pabrėžti motinų indėlį visuomenėje. Jos pastangomis 1914 m. prezidentas Woodrow Wilson oficialiai paskelbė gegužės antrąjį sekmadienį nacionaline Mamos dienos švente JAV.

Nuo tų laikų Mamos diena išplito po visą pasaulį, įgavusi įvairias formas ir tradicijas, atspindinčias tam tikrą specifinį kiekvienos šalies kultūrinį kontekstą. Nors švenčių datos ir papročiai skiriasi, bendra esmė išlieka ta pati: tai yra diena, skirta pagerbti ir įvertinti motinas bei jų neįkainojamą indėlį šeimos ir visuomenės gyvenime.

#motinos diena Lietuvoj #motinos diena Lietuvoje #motinos dienos sveikinimai

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Patarimai.

Padovanokite savo mamai išskirtinį namų kvapą

elito.lt atstovauja šiuos vienus geriausių pasaulyje prabangių nišinių namų kvapų gamintojus, kurie gali tapti puikiu papildomo komforto šaltiniu Jūsų namuose: Chiara FirenzeEuthaliaLadenac

motinos dienos istorija

Apie autorių: Ana

elito.lt įkūrėja. Patalynės ir aksesuarų parduotuvė "elitO” siūlo, kokybišką patalynės, pagalvių, antklodžių, pledų, veliūrinių chalatų, aukščiausios kokybės rankšluosčių, žvakių, žvakidžių, nuotraukų rėmelių, sieninių laikrodžių asortimentą. Nepakartojami akcentai jūsų miegamajam. elitO fizinės parduotuvės taip veikia: PC Mega, Islandijos pl. 32, Kaunas PC Molas, K. Baršausko g. 66A, Kaunas

Leave A Comment

Kiti straipsniai

Akcijos ir produktai su nuolaida

Kiti populiarūs produktai