valentino dovana jai

Valentino dovana jai – mylimai moteriai, merginai, žmonai: ką išsirinkti? Valentino diena – tai metų diena, kai meilė sklando ore ir jaučiama stipriau nei bet kada. Tačiau dažnai sukelia ir nelengvą dilemą – kokią dovaną išrinkti mylimajai? Tradicija sieja šią dieną su širdžių, rožių ir šokolado simbolika, tačiau šiandienos moteris tikisi kažko daugiau – dovana turi būti asmeniška, prasminga ir, svarbiausia, atspindinti jos individualumą.

Valentino dovana jai: idėjos, ką dovanoti moteriai

 1. Patirties dovanos: Šiuolaikinės moterys vis dažniau vertina patirtis labiau nei materialius daiktus. Romantiška kelionė, SPA savaitgalis ar net maisto ruošimo pamoka su profesionaliu šefu gali būti puikus būdas ne tik pradžiuginti, bet ir sukurti neišdildomus prisiminimus. Šios patirtys ne tik įneša į gyvenimą šiek tiek prabangos, bet ir leidžia poroms stiprinti savo ryšį.
 2. Asmeninės dovanos: Asmeniškumas – raktas į išskirtinę dovaną. Tai gali būti rankų darbo juvelyrinis dirbinys su užrašu, personalizuotas meno kūrinys ar net knyga, surinkta iš bendrų nuotraukų. Šios dovanos kalba ne tik apie rūpestį, bet ir apie laiką, praleistą ieškant kažko, kas būtų unikalu ir išskirtinga tik jai – vienintelei.
 3. Prabangūs aksesuarai: Klasikinė, bet vis dar efektyvi dovana – prabangi rankinė, elegantiškas laikrodis ar madingas aksesuaras. Šios dovanos ne tik papildo moters garderobą, bet ir kasdien primena apie jūsų meilę ir dėmesį.
 4. Sveikatingumo dovanos: Sveikata ir savijauta – svarbūs dalykai kiekvienos moters gyvenime. Tai gali būti prenumerata į jogos pamokas, aromaterapijos rinkinys arba organiškos kosmetikos priemonės. Šios dovanos rodo, kad rūpinatės ne tik jos laimėjimais, bet ir gerove.
 5. Gurmaniškos dovanos: Maistas, kaip sakoma, yra tiesiausias kelias į širdį. Gourmet šokoladas, retas vyno butelis ar net vakarienė prabangiame restorane gali būti puikus būdas pradžiuginti moterį, kuri vertina naujų skonių pažinimą ir jų kokybę.

Svarbiausia, renkantis dovaną, yra atsiminti, kad tai turėtų būti ne tik dėmesio, bet ir jūsų santykių su šiuo asmeniu išraiška. Tad, ar tai būtų ko nors paprasto, bet nuoširdaus, ar kažko ekstravagantiško ir prabangaus, svarbiausia yra tai, kad dovana atspindėtų jūsų bendrą istoriją ir meilę vienas kitam. Valentino diena – tai ne tik proga įteikti dovaną, bet ir galimybė parodyti, kiek ji jums reiškia.

Kodėl Lupercalia siejama su švento Valentino diena?

 1. Datos sutapimas: Lupercalia šventė vyko vasario viduryje, arti šiuolaikinės Valentino dienos, kuri yra vasario 14 dieną. Abiejų švenčių datos buvo labai artimos, kas suteikė galimybę krikščionybės plitimo laikais persidengti ir transformuotis.
 2. Romantikos ir meilės temos: Nors Lupercalia pagrindinės temos buvo vaisingumas ir apsivalymas, ši šventė taip pat buvo susijusi su jaunimo ir meilės jausmo garbinimu ir sudievinimu, kurio metu galėjo vykti porų rinkimasis ar net tuoktuvės. Šios temos vėliau tapo Valentino dienos pagrindu.
 3. Krikščionybės adaptacija: Kai krikščionybė plito po Romos imperiją, daugelis pagoniškų švenčių buvo pakeistos arba pritaikytos pagal krikščioniškąsias tradicijas. Manoma, kad Valentino diena, kaip šventė, buvo sukurta tam, kad pakeistų Lupercalia ir sušvelnintų jos pagoniškus elementus, suteikiant naują, krikščionišką reikšmę.

Senovės romėnų šventė Lupercalia

Romėnų šventė Lupercalia buvo viena iš senovės Romos tradicinių švenčių, turėjusių didelę reikšmę ir įtaką to meto visuomenėje. Lupercalia buvo švenčiama kiekvienų metų vasario 15 dieną ir turėjo keletą svarbių funkcijų bei simbolikos:

 1. Vaisingumo ir apsivalymo rituai: Pagrindinis Lupercalia šventės tikslas buvo skatinti vaisingumą ir apsivalymą. Romėnai tikėjo, kad šventė gali apsaugoti nuo pikto ir užtikrinti gausų derlių bei auginamų gyvūnų vaisingumą.
 2. Luperci – vaidmuo ir apeigos: Šventės metu svarbų vaidmenį atlikdavo vadinamieji Luperci – jauni vyrai, pasirinkti iš aukštesniųjų visuomenės sluoksnių, kurie būdavo apsirengę vilko kailiais. Jie vykdė ritualus, kurie apėmė aukas ir simbolinius apvalymo veiksmus, naudodami ant vilkų odų aukotų gyvulių kraujo pateptas juostas.
 3. Fizinės būklės demonstravimas: Luperci bėgdavo aplink Palatiną kalną, mušdami sutiktas moteris minėtomis kraujo pateptomis odos juostomis, kas simbolizavo vaisingumą. Tikėta, kad toks prisilietimas padės moterims pastoti ir lengvai pagimdyti.

Šios dvi šventės, nors ir labai skirtingos, dalijasi tam tikrais tematikos aspektais ir istorine sąsaja, leidžiančia suprasti, kaip šiuolaikinė Valentino diena galėjo kilti iš senovės Romos tradicijų ir apeigų.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Patarimai.

Valentino dovana jai: elito.lt atstovauja šiuos vienus geriausių pasaulyje prabangių nišinių kvapų gamintojus Chiara FirenzeEuthaliaLadenacIšsirinkite:

Valentino dovana jai – idėja: nišiniai kvepalai

valentino dovana jai

Apie autorių: Ana

elito.lt įkūrėja. Patalynės ir aksesuarų parduotuvė "elitO” siūlo, kokybišką patalynės, pagalvių, antklodžių, pledų, veliūrinių chalatų, aukščiausios kokybės rankšluosčių, žvakių, žvakidžių, nuotraukų rėmelių, sieninių laikrodžių asortimentą. Nepakartojami akcentai jūsų miegamajam. elitO fizinės parduotuvės taip veikia: PC Mega, Islandijos pl. 32, Kaunas PC Molas, K. Baršausko g. 66A, Kaunas

Leave A Comment

Kiti straipsniai

Akcijos ir produktai su nuolaida

Kiti populiarūs produktai