kaip išsirinkti pagalvę

Kaip išsirinkti pagalvę? Geriausios pagalvės mieguiPasirinkus tinkamą pagalvę gali labai pasikeisti jūsų miego kokybė ir ženkliai padidėti tikimybė, kad atsibusite be jokių skausmų ir puikiai pailsėję. Pagalvės paskirtis – suteikti teisingą atramą galvai, kaklui ir pečiams, kad jie išliktų teisingame santykyje su žmogaus stuburu.

Atlikus išsamius tyrimus nustatyta, kad skirtingų tipų ir medžiagų pagalvės, priklausomai nuo žmogaus miego poreikių, suteikia skirtingą atramą, komfortą ir daro skirtingą poveikį raumenų poilsiui. Taigi, į kokius veiksnius reikia atsižvelgti renkantis pagalvę ir kaip sužinoti, koks pagalvės tipas jums yra tinkamiausias?

Kaip išsrinkti pagalvę: Kokia pagalvė jums tiktų idealiai?

Tobula pagalvė savoka priklauso nuo jūsų individualių poreikių ir pageidavimų, įskaitant ir atsižvelgiant į padėtį, kurioje miegate. Kitaip tariant, nuo jūsų įprastos miego padėties priklauso, kokią atramą jums turi suteikti pagalvė.

Stuburo padėtis yra pagrindinė geros laikysenos ir bendros sveikatos sudedamoji dalis. Gera pagalvė atlieka savo darbą palaikydama idealią galvos, kaklo ir stuburo padėtį. Tai padeda išvengti kaklo skausmo ir sumažina jūsų kūnui tenkantį spaudimą.

Renkantis pagalvę reikia atsižvelgti į keletą veiksnių, įskaitant dydį, formą ir medžiagas. Tačiau galiausiai tikslas yra rasti pagalvę, su kuria jaustumėtės patogiai ir kuri padėtų užtikrinti ramų miegą.

Kodėl svarbu pasirinkti tinkamą pagalvę?

Pagalvė skirta galvai, kaklui ir pečiams paremti, kad miegant stuburas išliktų vienoje linijoje. Nuo stuburo padėties priklauso jūsų laikysena, kuri yra svarbi bendros geros sveikatos dalis. Miegant ant pagalvės, kuri nesuteikia tinkamos atramos, gali kilti įvairių problemų, įskaitant kaklo skausmą ir prastą miego kokybę.

Tinkama pagalvė gali padėti geriau išsimiegoti. Miego kokybė gali turėti įtakos beveik visiems jūsų sveikatos aspektams – nuo pagalbos imuninei sistemai iki nuotaikos pagerėjimo. Patalynė, ypač pagalvė, yra pagrindinis elementas, padedantis sukurti idealią miego aplinką, kuri gali padėti jūsų kūnui išlaikyti gerą laikyseną ir užtikrinti nuolatinį gerą miegą.

Geriausios pagalvės miegui pagal miego padėtį

Rinkdamiesi pagalvę pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į savo miego padėtį. Nuo to, ar miegate ant nugaros, ant šono, ar ant pilvo, priklausys jūsų stuburo padėtis ir tai, kokios atramos reikės galvai ir kaklui, kai ilsėsitės. Pagalvės dydį, aukštį ir kietumą galite pasirinkti arba reguliuoti, kad ji atitiktų padėtį, kurioje paprastai miegate.

Miegantiems ant nugaros

Jei miegate ant nugaros, svarbu rasti pagalvę, kuri palaikytų natūralų kaklo išlinkimą. Vienas iš variantų – taip vadinama „kaklo pagalvė”, kurios apatinis trečdalis yra aukštesnis, o viduryje, kur guli galva, nusileidžia žemyn. Standartinė pagalvė, kuri yra vidutinio aukščio arba plona, taip pat gali suteikti pakankamą atramą galvai, nekeisdama kaklo kampo.

Miegantiems ant nugaros taip pat reikia vidutinio kietumo pagalvės, kuri leistų galvai būti vienoje linijoje su stuburu. Ji taip pat neleidžia pagalvei miegant tapti pernelyg plokščiai. Apsvarstykite galimybę rinktis įsimenančią formą putų (jos būna pagamintos iš viskoelastinio putų poliuretano) pagalvę, nes tokio tipo pagalvė pati susiformuos aplink jūsų galvą ir kaklą.

Miegantiems ant šono

Dauguma žmonių miega gulėdami ant vieno ar kito šono embriono pozoje arba tiesiog išsitiesę. Šoninio miego mėgėjams reikia didesnės pagalvės atramos – tiek aukščio, tiek kietumo atžvilgiu.

Mėgstantiems miegoti ant šono rekomenduojama naudoti maždaug 10-16 cm aukščio pagalvę, kuri gali padėti išlaikyti nosį vienoje linijoje su krūtinkauliu ir užpildyti erdvę tarp ausies ir išorinio peties. Tokia padėtis apsaugo kaklą nuo įtampos ir padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną miego metu. Taip vadinamos „kūno pagalvės” taip pat gali būti geras pasirinkimas miegantiems ant šono, nes jos gali paremti dubenį ir klubus.

Vidutinio ar didelio kietumo pagalvės pasirinkimas taip pat gali būti naudingas miegantiems ant šono. Tokios užpildymo medžiagos kaip grikių lukštai, formą išsauganti viskoelastika ir lateksas paprastai būna kietesnės medžiagos, o pūkinės pagalvės paprastai būna minkštesnės, nebent būna pakuojamos didesniu tankiu.

Miegantiems ant pilvo

Žmonėms, kurie miega ant pilvo, gali tekti atsižvelgti į tai, kokioms kūno dalims reikia atramos, kad miegodami išlaikytų gerą stuburo padėtį. Miegant ant pilvo gali būti apkrautas stuburas arba nugaros ir pečių raumenys. Kai kuriais atvejais ekspertai pataria žmonėms, kenčiantiems nuo nugaros skausmų, nemiegoti ant pilvo ir keisti savo įpročius.

Tačiau jeigu patogiausiai jaučiatės miegodami ant pilvo, jums geriausiai tiks minkštesnė, žemesnio aukščio pagalvė. Pūkų ir plunksnų užpildas paprastai būna ne toks kietas kaip kitų medžiagų ir gali būti suspaustas iki patogaus aukščio.

Jei miegate pusiau ant pilvo, pusiau ant šono arba jei miegate pasidėję rankas po liemeniu, galbūt norėsite išbandyti kūnui skirtą pagalvę, kuri suteiks papildomą atramą. Įsitaisę ant taip vadinamos „kūno pagalvės” galite jaustis panašiai kaip miegodami ant pilvo, tačiau galėsite galvą ir kaklą išdėstyti taip, kad jie patogiai susilygintų su pečiais ir klubais.

Kiti svarbūs aspektai renkantis tinkamą pagalvę

Dizaino elementai, tokie kaip forma, dydis ir medžiaga, taip pat prisideda prie to, kokio tipo atramą suteikia pagalvė. Priklausomai nuo padėties, kurioje paprastai miegate, verta būtų apsvarstyti, kaip kiekvienas iš šių veiksnių paveiks jūsų laikyseną ir bendrą komfortą miego metu.

Tikslas yra rasti pagalvę, kuri suteiktų reikiamą atramą ir padėtų palaikyti optimalą kūno temperatūrą, kad pabustumėte gerai pailsėję.

Pagalvės forma

Įprasta pagalvė yra stačiakampio formos ir paprastai turi keletą dydžių, atitinkančių dviviečių, karalienės (queen size), ar karaliaus (king size) – dydžio čiužinių plotį. Kitos įprastos formos turi suapvalintus kampus, kad tilptų galva ir kaklas. Taip pat būna ilgesnės, dengiančios didesnę kūno dalį pagalvės, kurios gali palaikyti atramą nuo galvos iki klubų.

Pagalvės dydis

Pagalvės dydis nurodo, kiek vietos užima pagalvė, kai ji guli ant lovos, o taip pat jos aukštį arba storį. Pagalvės aukštis turi tiesioginį poveikį tam, kokią atrama bus suteikta galvai ir kaklui, ir tai yra svarbus veiksnys bandant išvengti ar sumažinti kaklo ar nugaros skausmus.

Pagalvės užpildas

Medžiagos pasirinkimas gali būti vienas iš svarbiausių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis pagalvę. Medžiaga, kuria užpildoma pagalvė, lems jos aukštį ir tvirtumą, o tai naudinga žinoti sprendžiant, kiek atramos gali prireikti kaklui ir pečiams.

Įvairios medžiagos gali turėti įtakos tam, kaip gerai kūnas reguliuoja temperatūrą miego metu. Žemesnė kūno temperatūra yra linkusi koreliuoti su geresnės kokybės miegu. Pagalvės, pagamintos iš užpildų ir kvėpuojančių pagalvių užvalkalai, gali sumažinti miegančiojo kūno temperatūrą ir sumažinti prakaitavimo tikimybę miego metu.

Žmonės, kurie yra alergiški arba jautrūs tam tikroms medžiagoms, taip pat turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į tai, iš ko pagamintos jų pagalvės. Taip pat galima įsigyti pagalvių apsaugas, kurios padės sumažinti kontaktą su galimais alergenais, pvz., dulkių erkėmis.

Pagalvės gali būti užpildytos išties įvairiomis medžiagomis. Kai kurios jų sutinkamos dažniau, kitos prieinamos rečiau.

  • Pūkai: Pūkų užpildas gaunamas iš anties arba žąsies apatinio kūną dengiančio sluoksnio. Pūkai yra itin minkšta medžiaga, kuri gali greitai keisti formą. Taigi, nors pūkai gali pasiūlyti žemą papagalvės profilį tiems, kuriems nereikia intensyvesnio atramos palaikymo, gali tekti dažniau pagalvę kedenti, kad su ja jaustumėtės patogiai.

  • Plunksnos: Plunksnos taip pat yra paukščių suteikiama žaliava, tačiau tai jau yra išorinė paukščio danga, o ne apatinė. Jos yra plokštesnės nei pūkai ir turi įskaitant plunksnos kotelį. Plunksnų pagalvės yra tvirtesnės nei pūkų pagalvės ir sulaiko mažiau šilumos.

  • Formą („atmintį”) išlaikančios putos: Putplasčio ar poliuretano pagalvės gali būti pagamintos iš vientiso putplasčio arba būti su putplasčio fragmentais pagalvės viduje. Ši medžiaga gali būti suprojektuota taip, kad pagalvė nuolat prisitaikyti prie besikeičiančios galvos padėties miego metu. Poliuretano pagalvės gali būti tankesnės ir mažiau pralaidžios orui nei kitos medžiagos, todėl gali būti sunkiau pasiekti vėsesnę temperatūrą.

  • Poliesteris: Poliesterio pagalvės užpildas atrodo panašus į medvilnę. Tai labiausiai paplitęs pagalvių užpildas, be to, jis yra pigiausias. Tačiau dulkių erkutės mėgsta gyventi būtent sintetiniuose pagalvių užpilduose, tokiuose kaip poliesteris, todėl žmonės, kurie turi tam tikrų alergijų, turėtų šios medžiagos vengti.

  • Lateksas: Lateksas gali būti sintetinis arba natūralus, pagamintos iš medžių syvų. Jis gali būti vientisas arba maišomas kartu su kitomis medžiagomis mažesniais gabalėliais. Lateksas gali būti sunkesnis ir tvirtesnis, o paspaudus greitai grįžta į pradinę formą.

  • Grikiai: Grikių pagalvės įdaras gaminamas iš sausų sėklų. Šis užpildas yra labai tvirtas ir gali puikiai formuotis aplink galvą ir kaklą. Grikiai taip pat labiau tinka palaikyti vėsią kūno temperatūrą.

Kada laikas keisti pagalvę?

Nesvarbu, kokią pagalvę pasirinksite, ji nebus amžina. Specialistai pataria pagalvę keisti kas dvejus metus. Aukštos kokybės formą išlaikanti putų pagalvė gali tarnauti apie trejus metus.

Įvertinti ar jau atėjo laikas keisti pagalvę nauja, galite atidžiai ją ištyrę ir patikrinę, ar nėra senėjimo požymių, įskaitant:

  • dėmių,

  • nemalonių kvapų,

  • fizinio nusidėvėjimo,

  • formos praradimo.

Jei pastebėjote, kad jūsų pagalvė turi kurį nors iš šių požymių, laikas ją pakeisti. Per ilgai naudoti vieną ir tą pačią pagalvę nėra gera pasirinkimas. Pelėsiai, negyvos odos ląstelės ir dulkių erkutės apsigyvena senose pagalvėse ir daro neigiamą poveikį bendrai sveikatai.

Naujos pagalvės pirkimas

Pagalvę galite nusipirkti internetu arba mažmeninės prekybos centruose. Išsamių aprašymų skaitymas ir naudojimo instrukcijų įsisavinimas gali padėti išsirinkti geriausią pagalvę.

Jei perkate naują pagalvę tradicinėje parduotuvėje, galite atlikti keletą veiksmų, kad surastumėte savo poreikius atitinkančią pagalvę.

Patikrinkite pagalvės tvirtumą: Padėkite pagalvę ant lygaus paviršiaus. Spauskite ją delnu, kol pasieks pusę pradinio storio. Tvirtai pagalvei reikės daugiau spaudimo nei minkštai pagalvei. Pagalvės tvirtumas parodys, kiek atramos ji gali suteikti jūsų galvai ir kaklui.

Pakedenkite pagalvę: Jei pagalvė yra pagaminta iš mažų medžiagos gabalėlių, o ne iš vientiso gabalo, ji gali prarasti formą. Norėdami tai išbandyti, papurenkite pagalvę, kad pamatytumėte, ar ji greitai grįžta į pradinę formą. Lygios formos ir užpildo pagalvė paprastai laikoma patogesne miegui.

Apžiūrėkite išorinį užvalkalą: Pasirinkite gerai pasiūtą pagalvę. Tai sumažins susidėvėjimą ir padės pagalvei tarnauti ilgiau.

elito.lt atstovauja geriausių ir seniausų – didžiausią patirtį sukaupusių Europos patalynės gamintojų prekinius ženklus: Traumina, Cinelli.

kaip išsirinkti pagalvę

Apie autorių: Ana

elito.lt įkūrėja. Patalynės ir aksesuarų parduotuvė "elitO” siūlo, kokybišką patalynės, pagalvių, antklodžių, pledų, veliūrinių chalatų, aukščiausios kokybės rankšluosčių, žvakių, žvakidžių, nuotraukų rėmelių, sieninių laikrodžių asortimentą. Nepakartojami akcentai jūsų miegamajam. elitO fizinės parduotuvės taip veikia: PC Mega, Islandijos pl. 32, Kaunas PC Molas, K. Baršausko g. 66A, Kaunas

Leave A Comment

Kiti straipsniai